O nás

Jsme Primirest – jednička na trhu školního stravování s víc než 30letou tradicí. Provozujeme školní jídelny, které si zamilujete. Jen v České republice stravujeme žáky a studenty ve více než 250 mateřských, základních a středních školách. Díky know-how naší mateřské společnosti Delirest, tahounovi závodního stravování ve střední Evropě, určujeme nové standardy školních obědů a svačin.

Vaříme podle pečlivě prověřených receptur z čerstvých surovin té nejvyšší kvality pouze od certifikovaných dodavatelů. Jsme registrováni v síti školských zařízení a řídíme se vyhláškou č. 17/2015 Sb. MŠMT a dalšími zákony o školním stravování.

Na českém trhu působíme od roku 1994. Školy, rodiče a dnes už i několik generací dětí nás znalo spíš pod značkou Scolarest. Od ledna 2023 nově nabízíme služby školního stravování pod obchodním jménem Primirest.

kdo jsme

Naše vize a poslání

Všem našim klientům a hostům v regionu střední a východní Evropy poskytujeme prvotřídní smluvní stravování a další podpůrné služby.

Jsme lídry trhu. Důsledně naplňujeme nejvyšší profesní a oborové normy, standardy a certifikace. Vynikáme v oblasti ochrany zdraví, bezpečnosti a výjimečné kvality služeb.

Naší vizí je budovat šťastnější a zdravější komunity ohleduplnější k přírodě a Zemi/planetě, a tím zároveň posilovat naši pozici na trhu.

Naše hodnoty

1

Zdraví a bezpečnost především

Garantujeme naprostou nezávadnost veškerých našich servírovaných jídel a bezpečná pracoviště pro všechny naše zaměstnance.

2

Zlepšování je v naší DNA

Ať už jde o nabízené služby, zážitek z nich nebo mezilidské vztahy – naším hlavním cílem je spokojenost zákazníka. Prvotřídní kvalita je naším jediným standardem, proto vytrvale pracujeme na zlepšování všech aspektů našich služeb.

3

Jsme lídrem v oblasti správy a řízení

Důsledné plnění všech profesních a oborových norem, zákonů, standardů a certifikací zaručuje našim klientům absolutní spolehlivost. Dbáme na srozumitelné a ověřitelné vedení záznamů procesů, mezinárodní certifikaci i interní audity. Součástí našich standardů je politika nulové tolerance vůči korupci, proškolení zaměstnanci a transparentní dodavatelské řetězce.

4

Jsme zásadoví a transparentní

Jsme spolehlivým, odpovědným a důvěryhodným obchodním partnerem, který nic neskrývá a umožňuje klientům nahlédnout do interní dokumentace. Respektujeme zájmy dodavatelů a platíme včas. Mezi našimi zaměstnanci podporujeme otevřenou komunikaci.

5

Hrdě se orientujeme na výsledky

Ziskovost nám umožňuje investovat do těch nejlepších zdrojů a skvělého týmu. Jedině tak můžeme poskytovat vynikající služby a pracovat na naší vizi šťastnějších a zdravějších komunit ohleduplnějších k přírodě a Zemi/planetě.

 • 250+

  jídelen po celé ČR

 • 3

  samoobslužné
  restaurace

 • 555

  zaměstnanců

 • 450 000

  jídel měsíčně

 • 45 000

  svačinek měsíčně

 • 30

  let zkušeností

Naše dlouholeté zkušenosti v oblasti školního stravování, know-how a schopnost inovovat dokazuje řada mezinárodních certifikátů, jejichž jsme hrdými držiteli.

Zaměstnáváme přes 500 kuchařů po celé České republice a jsme hrdí na to, že dělají dobré jméno českému školnímu stravování a tradičnímu řemeslu. Být členem týmů v kuchyních a školních jídelnách společnosti Primirest znamená mít chuť. Chuť do práce. Chuť se zdokonalovat. Chuť zkoušet nové věci.

A o chutích našich malých i velkých hostů víme opravdu všechno. Každý měsíc uvaříme a naservírujeme v průměru 450 tisíc školních obědů. Známe praxi, výživové plány, legislativu. Know-how hraje pro nás. Koneckonců, přečtěte si o tom na našem blogu Český oběd.

Primirest splňuje standardy mezinárodní protikorupční normy ISO 37001, která dokazuje, že fungování, procesy i řízení celé firmy jsou systémově nastavené tak, že z principu minimalizují rizika korupčního jednání. Zároveň má firma nastavená účinná opatření k předcházení a řešení problémů souvisejících s korupcí.