Služby

Zatímco běžná jídelna jen vaří, my nabízíme komplexní stravovací služby.

Naším cílem je nejen kvalitně a bezpečně najezený, ale hlavně spokojený strávník. I proto se nabídka našich služeb podobá spíše restauracím než klasickým školním jídelnám, které si všichni pamatujeme z dětství. Podívejte se, co všechno vám můžeme nabídnout.

špinavé talire

spolehlivost

Školní obědy

Přesně definovaný jídelníček na celý školní rok ctí sezónnost, jeho součástí jsou atraktivní gastronomické akce. Pečlivě sestavené receptury a vyspělé technologie, které používáme, umožňují šetrnější zpracování surovin, jako je například vaření v páře nebo úprava masa přes noc. Nepoužíváme ostrá koření ani glutamáty a díky vyspělému IT systému, který kontroluje průběžné nákupy surovin i stav zásob, minimalizujeme plýtvání surovinami.

Objednávkový systém

Zdravější, zelenější, udržitelnější. Takové je menu Primirest. Každý den je možné vybírat z trojice jídel reprezentovaných tradičním, zahraničním a bezmasým pokrmem. Samotný proces výběru probíhá na portálu Můj Primirest, proto není problém objednat dítěti oběd pohodlně na dálku z domova.

Stravování i po zbytek dne

Vycházíme vstříc našim dětským strávníkům i jejich rodičům. Proto ve školách nabízíme doplňkový prodej, a to nejen zdravých, chutných a nutričně vyvážených svačinek, ale také snídaní domácí výroby.

Snídaně

Uvědomujeme si čím dál více se zvyšující nároky na rodiče. Proto v našich jídelnách nabízíme možnost snídaní, a to jak pro děti, tak pro rodiče. Rodič tak má šanci v uspěchaném ránu začít den kvalitní snídaní společně se svými dětmi.

Svačinky

Po společné domluvě všech rodičů dětí z jedné třídy je možné zajistit jednotnou nabídku svačin, díky kterým se všechny děti kvalitně najedí, a navíc si mezi sebou svačinky nezávidí.

Školní bufet

Malým i velkým strávníkům přinášíme bohatý doplňkový sortiment rozšířený o vlastní produkty domácí výroby, které denně připravujeme přímo ve školní kuchyni z čerstvých surovin. Přemýšlíme zodpovědně – rodiče mají možnost v portálu Můj Primirest nastavit pro svoje děti individuální omezení prodeje vybraného sortimentu.

Jídlo jako hra a edukace zároveň

Jíme s Barvožroutem

Čas oběda je prostor pro komunikaci nejen mezi studenty, ale i směrem k nim. Děti v oblasti stravování už léta vychováváme formou hry. Náš maskot dobrých školních obědů Barvožrout učí děti rozmanitosti a pestrosti na talíři, jak by měla vypadat ideální porce nebo tomu, že oběd nemusí být pouze smažený a obsahovat maso. Nově reaguje i na množství zbytečně vyhozeného jídla a zároveň dětem radí, jak a co můžou zlepšit a jak při dalším obědě jídlem neplýtvat.

Jíme zdravě, Učíme se s radostí, Žijeme odpovědně

Prostřednictvím nástěnek JUŽ: Jíme zdravě, Učíme se s lehkostí, Žijeme zodpovědně, vysvětlujeme teenagerům, jak jídlo ovlivňuje naše tělo, proč upřednostnit zeleninu před sladkostmi, ale také to, proč je dobré neplýtvat a nevyhazovat zbytečně jídlo.

Workshop slavnostního stolování

Zorientovat se při slavnostní tabuli v záplavě příborů různých velikostí je občas oříšek i pro nás dospělé. Proto na středních školách pořádáme v rámci společenské nauky modelový oběd, během kterého si náctiletí osvojují základní návyky slavnostního stolování.

Vypomůžeme, kde je třeba

Celoměstský provoz

Při zájmu ze strany obce jsme schopní zajistit obědy nejen pro základní a mateřské školy, ale také pro ostatní sociální služby, jako jsou domovy důchodců, denní stacionáře, sanatoria a podobně. Díky skvěle zvládnutému logistickému systému splňujeme náročná kritéria zařazení do integrovaných záchranných systémů a dokážeme zajistit stravování i při záplavách či jiných mimořádných situacích.

Cateringové služby

Potřebujete zajistit občerstvení pro maturitní zkoušky, školní večírky, dny otevřených dveří nebo pohostit důležité návštěvníky? Pro nás žádný problém.